|  
  |  
Rss
  |  
Şubat 13, 2016
 
 
 
 
 
 

”Öğretmen denince akla şefkat, anlayış, sabır, bilgi ve güven gelir”

02 Aralık 2011, Cuma / ZAMAN, STOCKHOLM
Add to Google
24 Kasım öğretmenler gününde, İsveç'te yaşayan öğretmenlerimiz unutulmadı.
 

Stockholm'de öğretmenler günü münasebetiyle, İsveç Gençlik Federasyonu (TUF) tarafından bir yemek verildi. Yemeğe başta Stockholm Büyükelçisi Zergün Korutürk olmak üzere çok sayıda öğretmen ve davetli katıldı.

Programda öğretmenlerin öğretmen gününü kutlayarak konuşmasına başlayan TUF Başkanı Erol Yücel; “Öğretmenlerimizi onurlandırmak için böyle bir yemek düzenledik. Amacımız bu vesile ile öğretmenlerimizle tanışmak ve öğretmenlerin sorunlarının tartışıldığı bir platform oluşturarak çözümler üretmek” dedi. Daha sonra Büyükelçi Korutürk günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Türkiye’de öğretmenliğin kutsal bir meslek olarak görüldüğünü ifade eden Korutürk: “Öğretmen deyince ilk akla gelen şefkat, anlayış, sabır, bilgi ve güven gibi özelliklerdir” dedi. “İsveç’te yaşayan vatandaşlarımızın anadilleri Türkçeyi iyi kullanabilme sorumluluğu burada yaşayan öğretmenlerimizin üzerinde” diyen Korutürk: “Öğretmenlerimizin sorunlarını biliyoruz, çözüm için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 
E-bülten Üyelik